Tiešais lidojums uz Cagliari no Rīgas 2018.gada 25.aprīlī


Buongiorno no skaistās Sardīnijas salas!

Aprīļa sākumā Airbaltic sadarbībā ar tūrisma aģentūrām organizē čārtereisu uz Cagliari. Par cik uz Cagliari tiešo reisu nav, tad šī ir ļoti laba iespēja atlidot uz Sardīniju bez pārsēšanās. Izlidošana no Rīgas ir 25.aprīlī un atgriešanās Rīgā 2.maijā. Biļetes cena ir 328 eiro.

Tipiskākie jautājumi ko man šobrīd uzdod ir:
Ko darīt Sardīnijā aprīļa beigās un maija sākumā?
Vai ir jau pietiekami silts, lai sauļotos un peldētos?
Vai ir jau sākusies sezona un viss būs vaļā?

Atbilde:
Sardīnijas sala ir brīnišķīga visos gadalaikos. Ja esat divatā, es ieteiktu paņemt auto un laist apkārt visai salai, vadoties pēc savas gribas vai pēc mana izveidotā maršruta “Apkārt Sardīnijai” un palikt vismaz 3-4 vietās. Divatā esot naktsmājas atrast būs viegli, izmaksas nav augstas, pa ceļam izbaudīsiet daudzas dievīgi skaistas pludmales, varēsiet doties dažādos trekingos (tai skaitā uz kanjonu), izjāt ar zirgu, ieklīst un nozaudēties kāda ciematiņa šaurajās ieliņās, apskatīties stalaktītu alas, nogaršot dažādu Sardīnijas reģionu ēdienus, redzēt daudz aita (mēē-mēēē), ziedošus kokus un krūmus, mimozas u.tml.
Ģimenēm ar bērniem vai lielākām draugu kompānijām ieteiktu nobāzēties vienā vietā. Tā varētu būt Cagliari, jo te var iztikt bez auto un vienmēr ir ko darīt, vai kaut kur salas Dienvidos un katru dienu vai pārdienu pabraukāt iepazīt Dienvidu puses daudzveidību.
Vai ir silts? Latvijas klimatā dzīvojošiem te ir ļoti silts. Gaisa temperatūra ēnā +/-25 grādi un saulē ir ļoti karsti, vakari vēl būs pavēsāki, vajadzēs uzmest plecos ādas jaciņu, peldēties var (jo īpaši bērni ņemas pa ūdeni). Taču pludmales dzīve ar karstu sauli un jūrā ļoti iesilušu ūdeni, es teiktu, sākas ar jūniju un ilgst līdz pat oktobra beigām, tā kā tie, kas grib darīt “Dolce far niente” (tas ir – saldo neko jeb vienkārši zvilnēt jūras krastā), tiem jālido uz šejieni sākot no jūnija.
Īstā peldkostīmu sezona vēl nav sākusies, bet ir daudzas vietas vaļā, visos piejūras ciematiņos lēnām veras vaļā restorāni, pludmales kafejnīcas un suvenīru veikaliņi. Bet pati vērtīgākā lieta ir redzēt un sajust, kā zied Sardīnija! Krāsas un smaržas ir fantastiskas, panorāmas skati  liek aizrauties elpai, jūras krāsas žilbina acis, mazajos ūdenskritumos čalo ūdens, viss apkārt ir sulīgi zaļš, debesis gaišzili sulīgi dzidras un prātā visu laiku iznirst kaut kur dzirdētu vārdi “La Vitta è Bella”.  Bet…, var gadīties arī kāda dieniņa ar mākoņiem un pat ar kādu lietus pili.

1. maijs Cagliari ir Svētā Efīzija diena. “Pa pilsētas ielām soļo krāsaina procesija. Tās centrā atrodas puķēm izrotāti Svētā Efīzija statujas rati, kurus velk izgreznoti milzīgi vērši. Visu Sardīnijas pilsētu un ciematu iedzīvotāji apģērbjas sava reģiona tautiskajos tērpos. Bargi sardīnieši jāj uz ar puķēm izgreznotiem zirgiem un demonstrē akrobātiskus trikus. Bet valdzinošas, ar zeltu un koraļļiem izrotājušās, sardīnietes sēj rožu ziedlapiņas uz Svēto ratu ceļa. Šie svētki pastāv jau vairākas simtgades un ik gadu pievelk aizvien vairāk dalībnieku un skatītāju.” /citēts no http://www.travelonspot.com/ Citēju, jo viņi to ir ļoti precīzi aprakstījuši dažos vārdos.

Kā nakstmāju variants pie pašas jūriņas ir https://bellasardinija.com/apartamentu-ire/dienvidu-krasts/villa-oasi-ar-izeju-uz-juru/ Un tai nedēļai ir īpašā cena 600 eiro!

Kopīgā ekskursijā varam doties iekarot Cagliari augstāko punktu:
https://bellasardinija.com/excursion/trekings-cagliari-uz-sella-del-diavolo/

Un te jūs atradīsiet, kāds ceļojuma maršruts ir vispiemērotākais:
https://bellasardinija.com/excursion/celojuma-marsruti/

Citi veidi kā atlidot uz sardīnijas salu ir aprakstīti šeit:
https://bellasardinija.com/sardinija/ka-noklut-sardinija/

 

 

Šis ieraksts tika publicēts AKTUĀLI SARDĪNIJĀ, DAŽĀDI ar birkām , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s