Ceļotprieks !


Viena no lielākajām vērtībām, ko cilvēks var iemantot dzīves laikā ir CEĻOŠANA. Kopš es Parco Gennargentuatklāju ceļošanas prieku, vēl dzīvojot Latvijā, es katru mēnesi rūpīgi aploksnītē liku 10 daļu no savas algas, un bieži to pārskaitīju ar mirdzumiņu acīs un ar nelielām skumjām, ka aploksnīte pildās lēnām. Kad man likās pietiekoši, es sāku pierunāt draudzenes doties plānotajā avantūrā kopā ar mani, nopirkām biļetes un mēs devāmies iepazīt pasauli. Atgriežoties no katra ceļojuma man bija vajadzīgas vismaz 3 dienas laika, lai atgrieztos realitātē, cik ļoti biju noreibusi no laimes. Un es jau zināju, kurp gribu doties nākošreiz. Skaisti! Emocionāli! Un dziļi! Manuprāt tā ir īpaša māksla – prast „ieelpot” pasauli ar pilnu krūti līdz pašiem dziļumiem.

Zenta Mauriņa ir teikusi: „Ceļot prot tas, kā sirds ir redzīga un kā acs prot apstāties un svētīt. Ceļot prot tas, kas savu sirdi prot atraisīt. Kad acis, ausis un sirds atveras, dvēsele izpeldas skaistumā.”

VillasimiusNu jau vairāk kā 7 gadus es dzīvoju Sardīnijā un man visas dzīve liekas kā viens liels ceļojums, jo, lai iepazītu citu valsti un kultūru ir vajadzīgi daudzi jo daudzi gadi. Esmu no tiem cilvēkiem, kas uzskata, ka Ceļojumā ieguldītā nauda un laiks ir ar īpašu pievienoto vērtību. Reizēm, kad man cilvēki jautā ar ko es nodarbojos, man gribas atbildēt: „Es dāvinu cilvēkiem Sapņus!”, jo es vārdu vistiešākajā nozīmē, caur savu mājas lapu, dāvinu cilvēkiem sapņus par… mīlestību, brīvību, atpūtu, bezrūpību, dzīves baudīšanu, vietu uz pasaules, kur viss ir skaisti  – cilvēki ir dažādi, katrs atrod kaut ko savu, ko gribētu piedzīvot!

Redzu, ka daudziem latviešiem, tāpat kā man, ceļošana ir viena no lielākajām dzīves vērtībām, jo tieši ceļojumā cilvēki un ģimenes satuvinās. Tas ir laiks, kurā visa ģimene kopā pilnvērtīgi izbauda visas 24 diennakts stundas. Šis kopā pavadītais laiks ar bērniem vai mīļoto cilvēku ir neatsveramas. Franču rakstnieks Anatols Fransuā Costa ReiTibo teicis viedus vārdus: „Ceļojot mēs apgūstam vairāk, kā jebkādā citā veidā. Dažreiz diena pavadīta svešumā sniedz vairāk nekā desmit gadu dzīves mājās.” Un es noliecu galvu to vecāku priekšā, kuriem arī ir šī pati sapratne un kuri to kultivē savā ģimenē kā tradīciju, jo ir pilnīgi skaidrs, ka viņu bērni nākotnē par to būs pateicīgi.

Es Jūs visus aicinu apmeklēt brīnišķīgo Sardīnijas salu, jo uzskatu šo salu par vienu no brīnišķīgākajām pasaulē! Katram no Jums Sardīnija ir un būs citāda, varbūt kāds tajā ir vīlies (ceru, ka tādu cilvēku nav daudz), bet citam tā gluži otrādi ir radījusi neaizmirstamus mirkļus un vēlmi atgriezties. Lai nu kā, es daru visu, lai Jums palīdzētu šajā salā piedzīvot maksimāli daudz emociju un daudzveidību. Ne bez jūsu līdzdalības (jautājumi bija tik daudz, ka bija jāatrod veids, kā tos visus apkopot) ir tapuši daudzie Ceļojuma maršruti, kas ir neaizstājams palīgs Jūsu Brīvdienām.Egle_tk

Gribu pateikt lielu paldies katram foršajam cilvēkam, ko satiku tālajā Sardīnijā visa 2017.gada garumā. Ar dažiem no Jums man bija sajūta, ka esam pazīstami jau gadiem ilgi, tā ir super sajūta būt „uz viena viļņa”, smieties par tiem pašiem jokiem un pļāpāt par kopīgi interesējošām tēmām.

Mīļie latvieši, gribu Jums novēlēt ļoti, ļoti laimīgu nākošo gadu! Novēlu, lai katram no Jums izdodas radīt sapni, ko pārvērst īstenībā un atrast veidu, kā to piepildīt. Un pats galvenais, es Jums visiem novēlu atrast laiku un veidu Ceļošanai kopā ar ģimeni un draugiem!

Ar vissirsnīgākajiem sveicieniem, Olita

Šis ieraksts tika publicēts Aforismi un dzīves atziņas, DAŽĀDI ar birkām , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

4 Responses to Ceļotprieks !

 1. Evija saka:

  Cik skaisti vārdi teikti. Tev ir dieva dots talants. Paldies Olita. Arī tev novēlu Laimīgu jauno 2014 gadu! Lai tev viss izdodas.
  P.S. Pateicoties tavai mājas lapai arī mēs šovasar plānojam lidot uz Sardīnijas salu, tā kā vēl sazināsimies, mums būs daudzi jautājumi, un gribam izīrēt kādu no tavām mājiņām pie jūras.

  Patīk

 2. Lāsma saka:

  Olita, paldies Tev par tavu sirsnību, atsaucību, izpalīdzību jebkurā situācijā. Labākie novēlējumi Tev Jaunajā gadā. Lai piepildās viss labais, ko vēlies un lai tev ir daudz turīgu klientu skaistajā Sardīnijā. Sveiciens no visas mūsu ģimenes.
  Ar cieņu Lāsma ar ģimeni.

  Patīk

  • Olita saka:

   Sveiki, Lāsmiņ.
   Cik mīļi! Paldies. Tas, ko es daru priekš viesiem Sardīnijā, man sniedz lielu prieku, un gandrīz katra satikšanās ar latviešiem man ir kā mazi svētki. 🙂

   Patīk

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.