Saldumi


*** PARDULE DI RICOTTA***

PardulePardule ir Sardu tradicionālais saldums, kas pirmssākumos tika gatavoti uz Lieldienām, taču tagad tās ir nopērkamas ik vienā Sardīnijas veikalā, jo ir tik pat populāras kā piemēram Latvijā magoņmaizītes. Pardule varētu pielīdzināt pufigām, vieglām biezpienmaizītēm. Tās tiek gatavotas no svaiga aitas siera “riccota”, pievienojot olu, miltus, nedaudz cukura, ūdeni, apelsīna un citrona miziņas. Man Pardule garšo jo, atšķirībā no lielākās daļas sardu saldumu, tās nav saldas. Esot Sardīnijā noteikti tās nogaršojiet, jo visticamāk nekur citur Itālijā tās neatradīsiet!

*** TORRONE ***

Kurš gan šodien nepazīst kārumu ko sauc Torrone, vai ne? Saldumu, kas garšo visiem, taču Torrone morbidone visi to var atļauties ēst, jo parastajā versijā torrone ir ļoti ciets vai gumijots, un cilvēki ar zobu problemām tos vienkārši nevar sakožļāt. Torrone recepte ir ļoti sena (no 15 gs.), un ļoti vienkārša – sakults olas baltums, medus un cukurs ar dažāda veidiem riekstiem, visbiežāk mandelēm. To gatavo daudzos Itālijas un Spānijas reģionos, kaut arī tā izcelsme nāk no arābu zemēm, un katram no reģioniem ir kāds īpašs paveids, ar ko atšķiras viņu gatavotā Torrone. Patiesībā var teikt, ka Torrone ir iemantojusi visas pasaules uzmanību, jo nu jau daudzus gadus tā ir nopērkama gandrīz vai ik vienā Eiropas pilsētā.

Ar ko atšķiras Sardīnijas Torrone?

Torrone di ToronaSardīnijas Torrone atšķiras pirmkārt ar to, ka tā tiek gatavota bez cukura, līdz ar to tai ir īpaša – ziloņkaula krāsa, tā ir mīksta, nav gumijota un nelīp pie zobiem. Nekur citur pasaulē neatradīsiet Torrone, kas tiek gatavota ar mandelēm un mirto garšu, tas ir unikāls Sardīnijas produkts un ļoti, ļoti garšīgs. Sardīnija Torrone tiek gatavota arī ar vaniļas, citrona, ciedru riekstiņu garšu. Meklējiet veikalos īpašo sardu Torrone, kas ir mīksta un garšīga, vai arī varat to pasūtīt pie manis!

Starpcitu, Sardīnijā katru gadu no 15. janvāra līdz februāra beigām ir Torrone svētki – īstais laiks Torrone iepazīšanai! Jo īpaši Tonara – Desulo – Aritzo, tie ir trīs ciemati/pilsētiņas, kas veido Torrone ceļu/takas (viņiem ir izstrādāts speciāls maršruts, kur var iepazīt Torrone tradīcijas)!

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.