Ko par TO domā bērni?!


Pirms vairākiem gadiem, vēl dzīvojot Latvijā, gribēju uztaisīt ex-press interviju dažāda vecuma bērniem, lai viņi pastāsta kā redz pieaugušo pasauli. Toreiz to neizdarīju, bet šodien vienā fb profilā atradu šādu pašu jautājumu un atbilžu apkopojumu. Brīnišķīgi. Man radās doma, šos pašus jautājumus uzdot dažāda vecuma bērniem Itālijā, tas būtu ļoti interesanti (kādreiz to ceru izdarīt). Bet pagaidām, pasmaidiet par to, cik vienkārša izskatās pieaugušo pasaule no maza latviešu bērna skatu punkta…

Kad var sākt bučoties?Dod man buču
Ralfs (7): Es nezinu.
Patrīcija (7): No 16 gadiem – man mamma teica!
Edgars (9): Bez ierobežojuma. Bebītis bučo mammu – tas jau nekas nav! Smieklīgajos video rādīja, kā četrgadīgi saskrējās un sabučojās.
Patrīcija (7): Jā, man arī vispār šķiet, ka bučošanai nav ierobežojuma, jo tad, kad iet uz ballītēm, dod buču uz vaiga.
Ralfs (7): Bet ne jau tā – ieiet un sāk bučot uz lūpām!
Alise (11): Bučojusies esmu 2. klasē, bet ne jau tā riktīgi, tikai uz vaiga. Vispār ieteiktu pēc 15 gadu vecuma. Tad viens otram cilvēki ir tuvāki, vairāk uzticas. Zinu puisi, kuram ir 16, un viņš bučojas.

Vai tu mani precēsi?Ko dara randiņā?
Patrīcija (7): Vīrietis uzaicina meiteni, kas patīk. Citi paņem jau līdzi gredzenu un nākamreiz precas. Pie galda vīnu iedzer, man tā šķiet. Sabučojas, izdomā, ka dzīvos kopā, iedod gredzenu.
Ralfs (7): Puisis uzaicina meiteni vai otrādi. Pasūta galdiņu, ēdienu, noskūpsta varbūt. Aizdedzina sveces, iedzer vīnu.
Edgars (9): Var arī aiziet uz kino, koncertu vai rokkafejnīcu. Paēd, iedod gredzenu vai arī var neiedot.
Ralfs (7): Tu jau runā par precēšanos!
Edgars (9): Nē, tas tikai par salaulāšanos.
Alise (11): Esmu gājusi uz randiņu, bet ne jau uz tādu – ar bučošanos! Randiņš – tas ir tad, kad satiekas, uzdāvina puķi, paēd vakariņas un tad, piemēram, pavada mājās. Viena meitene stāstīja, ka pēc tam arī pārgulēja, bet ne jau pirmajā reizē. Vajadzētu tā, ka sākumā iet uz randiņiem, randiņiem, randiņiem – kādu pusotru gadu, un tad var pārgulēt. Kādā vecumā, tas atkarīgs no cilvēka, bet labāk ne ātrāk par 17 gadiem. Jo, kad pārguļ, tad vīrietis sievieti bildina un var precēties. Tas ir kā apliecinājums, ka viens otru mīl.

Ko nozīmē «seksīgs»? Super pārītis
Edgars (9): Pievilcīgs un smuks!
Patrīcija (7): Tāda meitene, kas kustina dibenu, uzkrāsojas, seksīgi ģērbjas. Piemēram, uzvelk augstpapēdenes, zelta kleitu ar spīguļiem, bez lencītēm, tādu, kas apspīlēta ap krūtīm.
Edgars (9): Seksīgs, man šķiet, ir iejūtīgs. Un arī moderni ģērbjas. Uzvalkā, bet ar citādāku šlipsi, piemēram, rozā, un krūts kabatā puķīte.
Alise (11): Seksīgs – izskatīgs, skaists, slaids vīrietis ar labu darbu, daudz draugiem, slavens. Tas ir – kāpēc viņš ir seksīgs! Agrāk, kad biju maza, domāju, ka seksīgs ir tikai tad, ja liels krāniņš. Seksīga sieviete – lieliem pupiem, slaidu dibenu, tieva, gariem matiem, noskūtām kājām. Skaistas acis, mute, zobi… Tāda kā mūsu angļu valodas skolotāja. Dzirdēts, arī ka Ellu sauc par seksīgu. Mums sociālajās zinībās bija darbs par tēmu, kādas meitenes puišiem patīk. Skaistas, gudras, ar lieliem pupiem, ar daudz draugiem (lai nav vientuļa), kāds minēja arī, lai ir bagāta. Izpalīdzīgas, slavenas skolā (vai ja pieaugušas, tad darbā). Tādas!

RožlapiņasKas ir sekss?
Alise (11): Pārgulēt? Tās ir dzimumattiecības. Dzimumattiecības? Tas ir sekss. Tikai neprasi, ko tas nozīmē!
Patrīcija (7): Nemāku paskaidrot. Kā? Ko tas nozīmē? Viens ar otru… Es nezinu!
Edgars (9): Tas ir, kad bučojas uz lūpām, mute vaļā, mēle iekšā.
Patrīcija (7): Ā, un pliki gultā to dara.
Alise (11): Pārgulēt nozīmē izpaust mīlestību. Es nekad nepārgulētu 11 gadu vecumā, bet, ja arī būtu pārgulējusi, nevienam nestāstītu. Nu tikai tam čalim, protams, bet viņš jau tāpat zinātu.

Kāpēc jāprecas?
Ralfs (7): Lai dabūtu bērnus.
Patrīcija (7): Jo iemīlas.
Edgars (9): Lai bērniem būtu tētis un mamma.
Alise (11): Tāpēc, ka viens otru mīl, grib veidot ģimeni, viens otram patīk jau sen.

Kādu sievu/vīru tu sev gribētu? Sieviņa
Ralfs (7): Zanīti! Tā ir tēta draudzene un arī mana draudzene. Es tētim neļaušu viņu precēt!
Patrīcija (7): Man ir daudz draugu, kuri man patīk, bet, kuru gribētu precēt, īsti vēl nezinu. Es iedomājos – ar brūniem matiem, gudrs, smuks, ar tādu seju, kas man patīk. Varētu būt līdzīgs Renāram Kauperam.
Edgars (9): Es gribētu meiteni ar brūniem matiem un blondām šķipsnām. Lai ir smuka, bez pumpām uz sejas. Gudrai arī jābūt.
Ralfs (7): Man patiktu ar blondiem matiem, smuka, gudra un mīļa.
Edgars (9): Lai nav caca un spītīga. Tas ir tā, ka jūs, piemēram, aizejat uz restorānu, tu viņai piedāvā ēst kaut ko, bet viņa: «Nē, citu gribu!»
Alise (11): Es gribētu gudru, inteliģentu, skaidru… Tas nozīmē, lai nerunātu ar vārdiem – «nu, karoče» un tādā garā. Skaidra valoda lai būtu! Skaists noteikti. Negribētu ar neglīteni, kaut baigi gudru! Lai nedomātu tikai par sevi, bet arī par citiem. Izpalīdzīgu un ar daudz draugiem. Jo tas nozīmē, ka ir kompānija. Pēc izskata – blondi mati, zaļas acis, slaids, nodarbojas ar kādu sporta veidu, piemēram, basketbolu.

CaciņaKas ir caca?
Kristofers (9): Tā ir tāda, kas groza dibenu un ir baigi iedomīgā.
Krista (7): Seksīga, gora dibenu un visu laiku runā: «Es to un šito, un to…»
Olivers (7): Iedomīga meitene. Groza dibenu. Un visu laiku krāsojas.
Kristofers (9): Jā, un rozā krāsā lako nagus, krāso lūpas un acis.
Alise (11): Tā, kas ilgi pucējas un tāpēc kavē skolu. Tāda kā mūsu angļu valodas skolotāja.

Labākais vecums, lai precētos?
Ralfs (7): 22 gadi. Vēlāk arī laikam var.
Patrīcija (7): Kaut kur 19, 20. Tur jau, man šķiet, ir pilngadīgs. Var arī 16 vai 18.
Edgars (9): Piemērotākais laiks ir 21, jo tad arī paliek pavisam pilngadīgs un visur laiž iekšā. Tad jau tu esi saprātīgs. Saproti, ko nozīmē precēties. Laikam tad var saprast, kura ir īstā mīlestība, kura meitene tev patīk.
Alise (11): Precēties es ieteiktu no 18 līdz 25 gadiem. Negribētu, lai man būtu 30 gadi, bet nebūtu precējusies. Tad būtu stulbi! Dažreiz aizdomājos, kā būs, kad apprecēšos. Piemēram, kāda būs kāzu kleita. Bet tad atceros – paga, man taču vēl tikai 11.

Un kad dzimst bērni? Grūtniece
Patrīcija (7): Kad apprecas, sāk dzīvot kopā, iekārto māju, izdomā istabiņu, tad var sākt dzimt bērni. Es gribētu tā, kā mammai, lai man arī meita piedzimtu 20 gados.
Edgars (9): Es negribu bērnus. Vismaz tagad negribas. Pārāk daudz jārūpējas
Ralfs (7): Es noteikti gribētu puisīti, 22 gados. Viņš būtu apgādāts, drēbītes, mantas…
Edgars (9): Es pagalmā no lielajiem puišiem dzirdēju, ka ir arī tādas lesbietes. Kad sievietei patīk sieviete, un abas tad gaida bērnus.
Patrīcija (7): Tās ir zīles! Man dārziņā teica, ka tā viņas sauc. Kad meitene iemīlas meitenē.
Alise (11): Precēties līdz 25 gadiem, bērnus var līdz 35. Mana vecmāmiņa savai mammai piedzima 42 gadu vecumā.

Kas jāveido pirmais – ģimene vai karjera?
Ralfs (7): Kas ir karjera?
Patrīcija (7): Karjera. Sāk pelnīt naudu, apprecas, var salikt naudu kopā, un tās ir vairāk.
Ralfs (7): Vispirms ģimene.
Edgars (9): Es domāju, ka vispirms karjera. Sapelni un tad tērē to ģimenei.
Alise (11): Citiem piedzimst bērni, kādam jāauklē. Aukle jāmeklē, viņai jāmaksā. Iesaku ar karjeru sākt. Es vēl neesmu izšķīrusies, kas tieši būšu, bet varianti ir četri – interjera dizainere, rakstniece, žurnāliste vai veterinārārste.

MīlestībaCik gados tev bija pirmā mīlestība?
Edgars (9): Man vēl nebija.
Patrīcija (7): Vispār jau nesen, 7 gados. Mēs ar puisi, kurš man patika, aizgājām uz kino.
Ralfs (7): Man vēl nav bijusi, varbūt ap 10 gadiem būs.
Alise (11): Man tāda nekad nav bijusi. Ir bijis tā, ka patīk. Bet mīlēt nevar, kamēr neesi iepazinis. Tu labāk iepazīsti, un izrādās, ka tikai patika. Kādu pusotru gadu būtu labi iekšēji un ārēji cilvēku iepazīt. Kāds raksturs? Nevar būt visu laiku jauks! Viņš var sadusmoties, sākt psihot. Vai ar tādu gribi dzīvot kopā?

Kas ir mīlestība?
Ralfs (7): Es nezinu.
Patrīcija (7): Tā ir tāda lieta, kad puisis iemīlas (varbūt ne tik ļoti, bet ļoti), atzīstas, ka mīl, abi sāk dzīvot kopā. Tad paiet laiciņš, sāk domāt par precēšanos. Kad viens otram patīk, tad mīl viens otru.
Edgars (9): Mīlestība ir brīdis, kad cilvēki vislabāk saprotas un nodibina ciešas saites. Kad domas ir vienādas. Piemēram, veikalā, pērkot pārtiku, var vienoties. Nevis viens grib Holandes sieru, otrs – Krievijas. Vai viens grib dārgāku, bet otrs – lētāku, lai ietaupītu.
Patrīcija (7): Mīlestība ir tad, kad vīrietis un sieviete tik ļoti viens otru mīl, ka grib kļūt par lielāku ģimeni.

P.S. Paldies autoram.

Šis ieraksts tika publicēts Aforismi un dzīves atziņas ar birkām , , , , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.