VENDEMMIA – VĪNOGU RAŽAS NOVĀKŠANA !


VĪNOGU RAŽAS SVĒTKI SARDĪNIJĀ 2015.GADA SEPTEMBRĪ! JA ESI meitene un vīnogasSARDĪNIJĀ – PIEDALIES ARĪ TU!

Augusta beigas, septembris un oktobra sākums Sardīnijā ir vīnogu laiks. Smagie ogu ķekari no vīnogulāju laukiem sveicina visus garāmbraucējus. Vīnogas Sardīnijā ir neticami saldas, un to ir bezgala daudz visos Sardīnijas reģionos. Uz ceļiem daudzviet var nopirkt gan baltās, gan sarkanās vīnogas, kas maksā vidēji 2 eiro kg. Latvijā nopērkamās vīnogas nevar salīdzināt ar tām, ko jūs variet nogaršot šeit – sula tik tumša un dzidra, tik salda un lipīga, visu ķekaru kāri gribas tvert plaukstā, likt pie lūpām un izgaršot šo dievisķo garšu līdz vissīkākajai niansei. Manas mīļākās ir sarkanās vīnogas jeb, kā es viņas saucu – zilās vīnogas, tās ir cietas, maziņas un stingras, un iekožoties tajās, tās plīst ar vieglu troksni. Labākās sarkano vīnogu šķirnes Sardīnijā sauc Cannonau, Carignano un Bovale, bet no baltajām vīnogām labākās ir Moscatello un Pergola.

Ja jums ir vēlēšanās piedalīties vīnogu ražas novākšanā, un, ja jūs septembrī būsiet Sardīnijā, aicinu Jūs piedalīties Sardīnijas labākās vīna darītavas rīkotajā ‘VENDEMMIA’ pasākumā, kas šogad notiks salas Dienvidos 12. un 26.septembrī !!!

Pasākums sākas plkst. 10:00. Vīnogu lauki atrodas 20 km attālumā no Cagliari. Programmā ietilpst 3 stundu darbs vīnogu laukā (tiksiet nodrošināti ar nepieciešamajiem darba instrumentiem) un pēc lielā darba jūs gaida vīna degustācija un vieglas pusdienas jeb tā saucamā ‘merenda’ ar dažādām sardu uzkodām (salsiccia, formaggi, pane carasau, olive etc.)

Cena: 40 eiro no cilvēka (bērniem par brīvu) un pieteikšanās obligāta! Neatlieciet uz pēdējo brīdi! Visus interesentus, lūdzu rakstīt man personīgi uz e-pastu: bellasardinija@gmail.com

Šis ieraksts tika publicēts AKTUĀLI SARDĪNIJĀ ar birkām , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

1 Response to VENDEMMIA – VĪNOGU RAŽAS NOVĀKŠANA !

  1. Sintija saka:

    Mes piedalijamies pirms 2 gadiem vinogu razas svetkos Toskana. Tur turistu gribetaju bija tik daudz, ka ne visi tika piedalities. Cena bija demokratiskaka, 30 eiro, bet pasakums vienreizejs, mums visiem tika iedoti grozi, cimdi, skerites, italiski izskaidrots kas jadara, no ka arzemnieki daudz nesaprata. Mes toreiz sadraudzejamies ar jauniesiem no Amerikas, kas Florence studeja. Vispar tas toreiz bija kads ipass paversiens nakotnei, jo velak tas studentu paritis bija pie mums Riga un mes pie vinjiem Bostona, un jau esam nodibinajusi kopigu biznesu, bet viss sakas vinogu lauka Toskana. Dzive brinumi notieK.

    Patīk

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.