Nekad nezaudē cerību


Ik viena mērķa īstenošanai pats svarīgākais ir nezaudēt cerību, ka viss izdosies. Saka, ka savas laimes kalēji esot mēs paši, taču šo viedo vārdu autors aizmirsa mūs pabrīdināt, ka laimes kalšanu ļoti spēcīgi ietekmē tādi faktori kā slinkums, neticība saviem spēkiem, neticība brīnumam un apkārtējie apstākļi, kā arī aizmirsa mums iedot padomu, kā to laimīti lai ātrāk izkaļ. Veiksmes mijas ar kritumu, un tas ir grūti – krītot un maldoties, pastāvīgi ticēt, ka viss izdosies.

Saka arī, ka cerība mirst pēdējā, taču bieži vien cerība nomirst īsti vēl nenobriedusi, jo pārāk daudz “bet” prot likt priekšā mūsu pieaugušais, skeptiskais prāts. Nezin kāpēc visi baigie Nostardamusi jūtamies pareģojot paši savu nākotni. Sēžam un gudri spriežam kā būs, ja darīšu tā, bet tā pilnīgi noteikti nevajag darīt, jo tur taču uzreiz ir skaidrs, ka… vietā, lai ņemtu un cerību pilni tiektos īstenot kādus jaukus nodomus, mēs vienkārši, raugoties tālēs zilajās, pareģojam un minam lietas, kuras pilnīgi noteikti ar mums nekad nenotiks, jo viss, kam jānotiek nākotnē, šodienvēl ir nezināms un absolūti neparedzams.

Mums ir jāiemācās atbalstīt un stimulēt uz panākumiem pašiem sevi, tikpat cerību pilniem, kā to darām ar saviem draugiem, bērniem vai vecākiem. Vislabāk šajā situācijā palīdz iedomu spēle, kurā tu dod padomu savai labākajai draudzenei.

 Īsākais ceļš uz pareizo atbildi

Mēs visi esam gudri no malas dot padomus, vai ne? Arī tad, kad tos neizsakām skaļi, skatoties uz otru, viss liekas vienkāršs un pašsaprotams. Lūk, šī shēma jeb tā saucamais spoguļa efekts arī ir vislabākais veids sevis pašiedvesmai un cerību došanai. Ja esat situācijā, kurā zūd ticība sev un sākat šaubīties ko darīt un kā darīt, sāciet inscinēt spilgtu mono-dialogu ar it kā savu labāko draudzeni. Sarunājies ar to skaļā balsī, mainot balss intonācijas, smejies kopā ar viņu, vajadzības gadījumā sarāj viņu, vari patēlot, ka esi viņas personīgais psihoterapeits. Izdzīvo šo sarunu, dodot visvērtīgākos padomus, kas vien tev ir, savai labākajai draudzenei – savai sirdij! Visgrūtākais seko pēc tam – ticamības moments, ka šie padomi ir bijuši vērtīgi! Ja tie tiktu doti draudzenei, pilnīgi nešaubīgi tu apgalvotu, ka tu viņai devi to labāko, taču ja nu tev ir jāatzīst, ka šie padomi tika sniegti pašai sev, uzreiz tiem pazūd vērtība, vai ne? Tā nav. Tie ir tik pat vērtīgi un vajadzīgi kā tas būtu bijis, kādam citam, kuram sniedzi palīdzības roku.

Patiesībā piepildās visas tās lietas, kurām mēs ticam bez šaubām, kurām bieži vien nav bijis loģisks skaidrojums, bet ir bijusi CERĪBA un ticība. Ātrāk vai vēlāk, bet tās piepildās!

Tāpēc, bez jebkāda īpaša iemesla, ar šo rakstu gribēju Jums visiem novēlēt, lai pietiek spēka NOTICĒT šodien tam, uz ko tiecaties jau dienām, mēnešiem vai gadiem ilgi, tam, ko vēlaties sirdī, tam, kam ir labvēlīgs ceļš, tam, kam, raugoties tevī, tic visi apkārtējie. Nezaudējiet nevienu cerības staru, arī tad, kad drūms rudens mākonis nostājas priekšā saulei! Cerības ir mūsu spārni, kas nes mūs augšup pretī gaismai un iekšējai harmonijai!

Jautāšu tev tāpat kā, tuvojoties Ziemassvētkiem, to dara vecāki, prasa saviem bērniem – kāda ir tava karstākā vēlēšanās, ko tu gribi, lai tev atnes Ziemassvētku vecītis? Ir bērni, kas acīm mirdzot, jau uzreiz zina, savu karstāko vēlēšanos, un ne vien vienu, bet vismaz 3 un pat 5. Bet ir bērni, kas nezina pat vienu, kuriem ir vienalga vai viņam atnes velosipēdu vai puzli, galvenais, lai NEatnes rūgto šokolādi ar dzērveņu pildījumu. Neizlēmība bērnam ir piedodama, bet neizlēmība pieaugušajam ir slimība, ar ko sirgst ļoti daudzi šajā pasaulē. Un skumīgākais ir tas, ka neizlēmīgi, neko negriboši un bez cerībām dzīvojoši vecāki ar šo slimību aplipina arī savus bērnus.

 Mazs uzmundrinošs vingrinājums šodienai /aizņems no 1 līdz pat 10 minūtes laika, atkarībā vai zinām, ko vēlamies/

 Skaidri apzināties ko tu gribi ir skaidra prāta un veselas dvēseles pazīme.

Paņemam tūlīt pat pa rokai esošo lapu, vai vislabāk plānotāju, un uzrakstiet savas 3 līdz 5 karstākās vēlēšanās (bet nevis pienākumus) – ko jūs gribat sasniegt vai iegūt jebkādā citā veidā savā tuvākajā nākotnē. Lielas vai mazas, reālas vai šķietami neaizsniedzamas – vienalga! Uzrakstiet tās! Un atstājiet šo lapu uz pāris dienām sev redzamā vietā kā atgādinājumu tam, kas varētu piepildīties, notikties un mainīties mirklī, kurā jūs sāksiet rīkoties. Pat nedarot neko citu, kā vien skatoties uz šīm vēlmēm, tuvāko divu, trīs dienu laikā jūs pamanīsiet, kā sāk griezties jaunas enerģijas rats!

Tas ir tāpat kā no skapja izņemt kādu no savām dārgākajām kleitām, un pamielot acis, ar apziņu – jā, man tā IR un visīpašākajā brīdī man būs ko uzvilkt! Cerams, ka tā nekarājas tavā skapī jau 7 gadus ne reizi neuzvilkta, ja nē, paskaties vai uz kādas gurnu vīles nesēž pārēdusies, celulīta nomocīta, kode.

P.S. Arī es tikko uz lapas uzrakstīju savas 5 karstākās vēlēšanās. Un smaidu!, jo nu ir jāķeras klāt kaut ko darīt, lai tās piepildītos. Manām vēlēšanām Ziemassvētku vecīša maiss ir par mazu, un neviens man tās nepasniegs apmaiņā pret rotaļīgu Ziemassvētku pantiņu.

Ticība veiksmei ir atkarīga no dvēseles stāvokļa, savukārt dvēseles stāvoklis ir atkarīgs no ticības vai sapnis piepildīsies. Ar sapņošanu vien nepietiek, ir arī jārīkojas, tad sapnis piepildās. Un sapnis nav nedz neaizskarams, nedz svēts – sapnis ir tā lieta, kuras dēļ mēs dzīvojam. Mums ir dota gara dzīve, lai to, kas patīk fantāzijās, pārvērstu arī reālajā dzīvē.  

Šis ieraksts tika publicēts PERSONĪBAS IZAUGSMEI ar birkām , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

2 Responses to Nekad nezaudē cerību

 1. Gita saka:

  Paldies par atgādinājumu un pozitīvismu! Tieši šobrīd mēģinu mainīt savas domas no “es gribētu” uz “es varu un man būs”. Un tā domājot, pavisam nejauši uzgāju šo rakstu. Domām ir spēks un tikai ar ticību, ka lietas mainīsies,mēs iegūsim to, ko patiesi vēlamies! Veiksmi visiem!

  Patīk

  • Olita saka:

   Viss, ko es esmu sasniegusi ir pateicoties tam, ka sekoju savam sapnim, rīkojos lietas labā un ticēju brīnumiem, ka man izdosies. Svarīgi ir zināt, uz ko tiecamies un nevajag padoties!

   Patīk

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.