Ar 3 dienām par maz…


PludmalesIr cilvēki, kas man raksta, ka būs Sardīnijā uz 3 dienām, lai iesakot viņiem vietas, ko noteikti apskatīties?! Sardīnija sevī ietver daudzveidīgus plašumus, aizraujošus kalnu masīvus, bezgalīgu, dzidri zilu jūru, labu ēdienu, nepārtrauktus pārsteigumus un elpu aizraujošu vēsturi.

Manā skatījumā Sardīnijas sala nav vieta ceļojumam dažām dienām. Sardīnija nav kāda no Eiropas galvaspilsētām, kur 3 dienu laikā var paspēt apskatīt it kā maz un tomēr daudz. Sardīnija ir 100 krāsu un 100 smaržu sala, un šīs daudzās krāsu un smaržu nianses jūs atradīsiet izkaisītas 24 tūkstošu km2 robežās! Taču, ja laiks ir pavisam limitēts, tad noteikti ieteiktu redzēt Cagliari, Barumini un Villasimius piekrastes skaistumu.

Ieskriet Sardīnijā uz 3 dienām, nozīmē to pašu, ko, ieiet restorānā pavakariņot, un te pēkšņi tevi iztraucē steidzams telefona zvans – ēdiens jau pasūtīts, tu noskaties kā uz galda viens pēc otra tiek likti izcili ēdieni,Izjāde ar zirgiem glāzēs tiek liets augstvērtīgs vīns, bet tev ir jāskrien prom… Tu vēl ātri, ātri centies kaut ko iemest mutē, lai sajustu vismaz viena ēdiena garšu, bet nekā…  Steiga dara savu – steigā nav iespējams baudīt nevienu no dzīves dāvanām – ne laimi, ne mīlestību, ne ceļojumus, ne atpūtu, ne deju, ne vakariņas, ne harmoniju attiecībās, ne draudzību – neko!

Ar Sardīniju ir tāpat kā ar labu ēdienu – lai to nogaršotu un sajustu tās patieso vērtību, tev ir jāprot apstāties un ļauties relaxam! Sardīnija ir totāla relax zeme (tai ir maz kas kopīgs ar Ziemeļitālijas dzīves modeli) un tā ir vieta, kas pilnīgi nemanot tevi pārņem savā maigajā varā! Šī ir vieta, kur katrs atradīs savu smaržu, savu garšu un savu iekšējo harmoniju!

Kā teicis slavenais angļu rakstnieks, dramaturgs Deivids Herberts Lorenss –  Sardīnijas sala nelīdzinās nevienai citai vietai zemes virsū. Sardīnija ir kaut kas pavisam cits – visapkārt valdzinoši plašumi kur ceļot; tai nav nedz sākuma nedz beigu, tā ir bezgalīga. Līdzīgi kā katra cilvēka iekšējā brīvība. 

Šis ieraksts tika publicēts AKTUĀLI SARDĪNIJĀ, INTERESANTI PAR ITĀLIJU ar birkām , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Ar 3 dienām par maz…

 1. Kaspars saka:

  Piekrītu autorei, apmeklēju Sardīniju vairākas reizes, ilgākais laiks vairāk nekā mēnesis, bet tāpat neredzēju daudz. Ir vajadzīgas vairāk nekā 3 dienas lai apskatītu šo burvīgu salu.

  Patīk

  • Olita saka:

   🙂 Es te dzīvoju jau 4 gadus un es ceļoju ļoti daudz, bet katru reizi man ir sajūta, ka esmu atklājusi atkal kaut ko pavisam jaunu! Sala ir fantastiska, daudzveidīga, labvēlīga un bezgala skaista.

   Patīk

 2. Julia saka:

  ….и моя любимая фотография с лошадкой! 🙂

  Patīk

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.