CEĻOJUMS UZ SARDĪNIJU 2016. GADĀ


Saņemu no Jums daudzus e-pastus, kādi ir izdevīgākie varianti šogad atlidot uz Sardīnijas salu, jo lētos Ryanair piedāvājumus vairs neatrodat. Jā, tā ir, šogad lidojumi no Kauņas uz Sardīnijas galvaspilsētu Cagliari ir atcelti politisku iemeslu dēļ, un ir palikuši tikai 13 Ryanair lidojumi, 10 ir atcelti un līdzīga situācija ir ar Algero. Par to ir “sašūmējušies” paši sardi un par to runā daudzi ārzemnieki, jo atcelti ir arī lidojumi uz Barselonu un Madridi un daudzām Itālijas pilsētām. Un kā, lai sardi tur nokļūst, ja nav vairs lidojumu? Bet ir, vienmēr ir varianti kā atlidot uz šejieni, lai izbaudītu neaizmirstamas brīvdienas!

Tiem, kam patīk lidot bez pārsēšanās, uz skaisto Sardīniju, paliek iespēja atlidot ar 1) Airbaltic no Rīgas uz Olbiju, kas atrodas salas Ziemeļaustrumos, ķerot labās “ķiršu” cenas!  Šobrīd izdevīgās cenas ir 190 eiro vērtībā (no 28.05. līdz 4.06.), bet tur jāseko līdzi gandrīz vai katru dienu. 2) Lidojumi ar Airbaltic un Alitalia no Rīgas uz Cagliari ar pārsēšanos Romā un iekļautu nododamo bagāžu, vidēji maksā sākot no 280 eiro. Ceļš ir 6-7 stundas garš un ļoti ērts.  Šos lidojumus skatieties ierakstot Airbaltic mājas lapā Rīga – Kaljari, ja skatīsieties caur Alitalia, būs daudz dargāk. 3) Ryanair lidojumi ar pārsēšanos Bergamo no Rīgas ir pieejami gan uz Cagliari, gan uz Algero. Un te cenas var dabūt sākot no 120 eiro (bet kā jau pierasts, arī te tās ir “jāčeko” brīvajos brīžos). Vēl ir labs 4) variants atlidot uz Cagliari un prom lidot no Olbijas vai Algero. 

Baltās kāpas salas Dienvidos

Pa šiem 3 gadiem, kamēr bija pieejami lidojumi gan no Kauņas uz Kaljari, gan no Rīgas uz Olbiju, uz šejieni ir atlidojuši desmitiem tūkstoši latvieši. Viena daļa dzīvojusi un iemīlējusi salas Dienvidus, citi, dzīvojuši, ceļojuši un izbaudījuši salas Ziemeļus. Ziemeļi ir ļoti popularizēti, jo tur atrodas 2 lidostas Olbija un Algero un loģiski, ka tūrisms tiek popularizēts tur, kur nolaižas lidmašīnas, tāpat ir ar Cagliari (Sardīnijas galvaspilsētu), taču uz salas ir ļoti daudzas vietas, kas atrodas “tālu” no lidostām (tas ir nosacīti, jo Sardīnija ir maza un tālu nozīmē braukt ar mašīnu 2-4 stundas. Atgādinu, ka Sardīnija ir 3 reizes mazāka par Latviju).

Šogad es esmu nolēmusi Sardīnijas mīļotājus iepazīstināt ar Sardīnijas Austrumu un DienvidRietumu krastu, kuros ir neaprakstāms skaistums, kur var atrast daudzas “pērles” dabā, balto smilšu pludmalēs, sardu cilvēku sirds laipnībā, garšīgajā un veselīgajā ēdienā, autentiskajos ciematiņos, stāvot uz kādas zvejas laivas vai  klints malas, raugoties bezgalīgi skaistā jūrā.

Ja atlidojat uz Sardīniju pa tiešo no Rīgas, ņemiet nomā auto, un laidieties uz salas Dienvidiem (tās ir 3 stundas), vai uz Rietumiem (tās ir nepilnas 2-4 stundas, skatoties uz kurieni), vai uz vidus Austrumiem (nedaudz vairāk par 1 stundu). Visa Sardīnija ir dievīgi skaista. Tiem, kam patīk klinšainas pludmalītes, skaistais Castelsardo, Porto Cervo un Santa Teresa ciematiņš, dievīgā pludmale La Pelosa un Madalēnas arhipelāgs, tiem der salas Ziemeļi, tiem, kam patīk vērot pasakainus saulrietus, un peldēties puskailiem mežonīgās pludmalēs, tiem vispiemērotākais ir Rietumu krasts, kā arī  šarmantā Alghero pilsētiņa, no kuras 25 km. attālumā atrodas neptūna ala. Savukārt tiem, kam patīk DABA, DABA, DABA tos ar vaļā muti atstās Carloforte sala, Dienvidu krasta balto smilšu pludmales (Chia, Costa Rei, kas Lonely Planet ir iekļauta starp 5 pasaules skaistākajām pludmalēm u.c.), mazie šarmantie ciematiņi un Austrumu krasts, kas ir ieskauts iespaidīgā kalnu zonā un kur atrodas vienīgais kanjons Eiropā! Un šobrīd šeit ir sniegs (uz 19.01.2016.) un ir vaļā slēpošanas kalns Fonni. Neticami, vai ne?

Šeit jūs redzat pieprasītākos Ceļojuma maršrutus, visaktuālākais ir Individuālais, jo pirms ķeros klāt tā gatavošanai, mēs kopīgi precizējam jūsu vēlmes, intereses, atrašanās vietu u.t.t.

Es no visas sirds novēlu Jums atlidot šajā vasarā uz Sardīniju, uz vietu, kas uzlabo ik viena cilvēka garastāvokli, kur priekā gavilē sirds, kur gribas aplaizīt pirkstiņus pēc tam, kad ir notiesāts pēdējais piena cūciņas gabaliņš, kur tu nevari izlīst laukā no ūdens, jo tas ir tik dzidrs, ka redzi savus pirkstu galus, lai kādā dziļumā stāvētu un peldētu, kur paceļot galvu debesīs redzi lidojam rozā flamingus ar sarkaniem spārniem, kur vasarā katra ciematiņa galvenajā laukumā notiek deju vakari (Cagliari pilsētā katru piektdienas vakaru notiek tango vakari, kuros, ja kājās būs īstās kurpes ar papēdīti, uz deju lūgs arī tevi), kur braucot pa ceļiem milzu kalni mijas ar ielejām un skatiem uz jūru, kur ieejot stalaktītu alā pār tavu galvu pārlido desmitiem sikspārņu (tas ir rudenī)… Šis saraksts ir nebeidzams! Aicinu tevi to atklāt un pieskandināt ar saviem smiekliem un prieku!

Šis ieraksts tika publicēts AKTUĀLI SARDĪNIJĀ, DAŽĀDI ar birkām , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.