Dzērieni


*** Il VINO BIANCO & ROSSO ***

Vino bianco

Man Latvijā no vīna ātri vien sāka sāpēt galva, tas pilnīgi noteikti nebija dzēriens man, taču, kopš dzīvoju Sardīnijā bez vīna nav iedomājama mana dzīve.  Visos restorānos Jums vienmēr tiks piedāvāts vīns. Arī ja neko nesaprotiet no vīna piedāvājuma, piekrītiet tam, ko piedāvā viesmīlis, viņi vienmēr piedāvā to labāko par visim pieejamu cenu. Neuztraucieties, ja vien jūs paši neuzprasīsieties neviens jums neatnesīs pudeli 2004.gada vīna par kosmisku cenu. Otrs variants ir, izvēlēties mājas vīnu, tas arī vienmēr būs garšīgs un maksās lētāk.

Ja dodaties uz veikalu iepirkt vīnu, ko baudīt vakarā, vērojot saulrietu, vai ko aizvest līdzi uz mājām, droši varat izvēlēties jebkuru no ARGIOLAS vīniem (tie ir pieejami dažādās cenu kateogorijās, gan baltvīns, gan sarkanvīns), ar ARGIOLAS nekļūdīsieties! Tas ir vislavenākais un visatpazīstamākais Sardīnijas vīns pasaulē. Kā arī ļoti labi vīni ir Capichera, Gallura, Cantina Sella & Mosca u.c. Lai uzzinātu kuri ir labākie vīni, jautājiet to pārdevējam speciālajos vīnu veikaliņos.

*** APEROL SPRITZ ***

Aperol, kas ir nopērkams jebkurā viekalā

Aperol, kas ir nopērkams jebkurā viekalā

Aperol Spritz ir vispopulārākais dzēriens, ko bauda itāļi Aperetivo laikā. Tas ir arī mans mīļākais alkaholiskais dzēriens. Strādājot pagājušajā gadā Is Arenas 5* viesnīcā par bārmeni, aplipināju ar šo “slimību” visus ārzemju tūristus, kas nezināja ko īsti grib. Kad pie manis atbrauc draugi, aplipinu ar Aperol māniju arī viņus.

Tas ir ļoti vienkārši pagatavojams arī mājās: piepildam pus glāzi ar ledu, pievienojam aptuveni 1/3 glāzes Aperol Spritz un 2/3 prossecco, kas latviski nozīmē dzirkstošais vīns (jo labāks prossecco, jo būs maigāka garša), piešpricējam klāt nedaudz sodas ūdeni (ja nav sodas ūdens, var arī gāzētu minērālūdeni, bet tiešām vienu niecīgu devu vai var iztikt arī bez tā), iemetam kādu apelsīna šķēlīti, iespraužam glāzē divus saulainus salmiņus un baudam dzīvi!

*** CRODINO ***Crodino

BEZALKAHOLISKAIS dzēriens, ko parasti pasūta kā aperetivo. Kamēr draugi malko Aperol Spritz vai Mojito, atturībniekiem atbilstošs būs Crodino. Tas ir rūgtens, un parasti tiek servēts ar apelsīna šķēlīti un ledu (vasarā).

***  MIRTO ***

Mirto

Mirto liķieris (digestivo – alhaholiskais dzēriens, ko lieto pēc maltītes, lai organisms vieglāk to pārstrādātu) ir Sardīnijas tradicionālais dzēriens, kas tiek pagatavots no mazajām mirto odziņām. Mirto izcelsmes vieta ir Sardīnija, taču kādreizējie bandīti no Galluras reģiona, to paslepus ieveda arī Francijai piederošajā salā Korsikā, kas atrodas blakus Sardīnijai, tāpēc to atradīsiet ik vienā restorāniņā arī Korsikā. Tikko pagatavots mirto ir gandrīz melnā krāsā ar lillā nokrāsu un tam ir ļoti spēcīga garša, savukārt pēc 2-6 mēnešiem tas kļūst gaišāks (teiksim tumši sarkani brūns) un maigāku garšu. Lai kur jūs Sardīnijā dosieties pusdienot un vakariņot jums vienmēr tiks piedāvāts Mirto. Daudzās vietās tas jau ir iekļauts rēķinā. Tā kā ja jums to piedāvā – neatsakiet!

Tā ir viena no lietām, ko iesaku aizvest uz Latviju kā Tipisku Sardīnijas Produktu. Ieteikums! Lai izbaudītu mirto īsto garšu buķeti, pareizi to būtu servēt sasaldētā glāzē ar ledu.

*** ALUS ***

Ichusa crudda

Iespējams daudziem no Jums pat prātā nenāk, ka Sardīnija (Itālija) ir vieta, kur ir nopērkams labs alus, taču tieši to Jums grasos pateikt, ka Sardīnijā tiek ražots alus ICHNUSA (latviski izrunā – IKNUZA), kas ir viens no labākajiem aliem visā Itāljā. Esot Sardīnijā, droši slīdiet garām veikala plauktiem ar dažādiem vācu vai čehu aliem, jo Sardīnija Jums piedāvā savējo mantu – to labāko! Ir divu veidu garšas – ICHNUSA parastā un ICHNUSA SPECIALE – abas versijas ir ļoti garšīgas un to novērtēs ik viens alus cienītājs.

Komentēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.