Amizantie un mīļie kaķi


Viena no manām lielākajām dzīves mīlestībām ir kaķi. Sardīnijā nedaudz esmu attālinājusies no šiem dzīvnieciņiem, jo vairākkārt jau esmu teikusi, ka te visi kaķi ir tievi kā zirņu pākstis un ar asti mana mazā pirkstiņa resnumā. Papildus tam viņi ir netīri…, nu nav glīti. 35 grādu karstumā biezu, kuplu spalvu nemanīsi! Man gan viens draugs centās iestāstīt, ka arī Sardīnijā ir skaisti mājas kaķi. Iespējams, bet man 2 gadu laikā nav nācies tādus redzēt. Visi redzētie mājas kaķi ir tādi paši kā ielas, tikai nedaudz uzbarotāki.

Kad biju maza meitene uz ielas vienmēr savācu visus kaķēnus un nesu mājās. Līdz vakaram tie droši varēja skraidīt pa māju, bet kad mājās nāca tētis bija jālaiž atpakaļ uz ielas. Citreiz es izlūdzos, lai kādam skaistulim ļauj palikt mūsmājās pa nakti, un dažreiz tētis bija pielaidīgs, bet līdz vienai reizei, kad viens mazais draiskulis ņēma un apgānīja tēta tīro kreklu. Kopš tās dienas tētis vairs nebija pierunājams… Un pareizi vien darīja, jo es visiem kaķēniem vienmēr devu dzert svaigu pienu un saprotiet paši, kas tur labs no svaiga piena var galu galā sanākt…

Kaķi ir unikāli dzīvnieki. Viņiem ir ļoti īpaša enerģētika, tāda, kas mani pievelk kā magnēts. Tas ir dzīvnieks ar raksturu, kurš ne no kā nebaidās, ja neskaita negaidītus trokšņus un svešus cilvēkus mājās, jo īpaši mazu bērnu veidolā, kuri pamanās salocīt kaķi visneizprotamākajās pozās. Kaķis ir tik ļoti pašapmierināts ar savu būtību, ka neredz ne mazāko iemeslu kādam pieglaimoties, ja vien viņam no bada negurkst vēders. Mani fascinē kaķa neatkarība, jo tā neuzliek nekādu pienākumu. Un jo īpaši es mīlu kaķus, tāpēc, ka viņi mīl mani! Ja saka, ka kaķis pierod pie vietas, tad mani kaķi vienmēr pierod pie manis. Kaķiem ir ļoti spēcīga intuīcija un viņi lasa cilvēka domas simtiem kilometru attālumā. Kad pārcēlāmies no Jēkabpils uz Rīgu, un vēlāk uz Ventspili, vēl daudzus gadus braucot uz Jēkabpili Fuksis juta, ka es atbraukšu. Gaidīdams mani, viņš tajā dienā iegāja mūsu vecajā istabā un negāja no turienes laukā. Parasti čalītis kā no rīta 8:00 izgāja savā pastaigā, tā ap 18:00 pārradās atpakaļ, visu dienu mēdza gulēt turpat pie padiņa zem ceriņkrūma. Kad es atbraucu, viņš laimīgs gulēja turpat tuvumā. Patiesībā ne es viņam dikti vajadzīga biju, neko, bet kaut kādi instinkti viņam tomēr lika mani saigaidīt.

Man gribētos apgalvot, ka kaķis pat ļoti pieķeras cilvēkam, tikai atšķirībā no suņa viņš ir daudz prasīgāks. Prasīgāks pret patiesām jūtām un patiesu mīlestību. Un nedomā, ka kaķi varēsi apmānīt vai uzpirkt ar kauliņu?!

Reiz grāmatnīcas plauktos škirstīju grāmatu un ātrumā pamanīju teksta fragmentu, kurā saka, ka cilvēki, kuriem nepatīk kaķi nespēj pieņemt sevī sievišķo pusi, un otrādi, ka tie, kas nemīl suņus, noliedz sevī vīrišķību. Vīriešiem suņi patīkot tāpēc, ka suns atspoguļo varu, pakļāvību, spēku, dresūru, savukārt kaķis neatkarību un maigumu. Kopš tās dienas es sāku tam vairāk pievērst uzmanību, un izrādās patiešām, ka tās sievietes, kas ļoti kritiski skatās uz kaķiem ar vārdiem “Fuj, es viņus ciest nevaru” ir ļoti kategoriskas arī pret savu sievišķo būtību un arī pret vīrieti… Otrs novērojums, ka vīrieši, kas mīl kaķus ir ārkārtīgi galanti, mīļi un jauki pret sievietēm.

Lai vai kā kaķis nekad nebeidz pārsteigt! It kā kaķis ir ļoti paredzams, jo principā katru dienu dara vienu un to pašu, un tai pat laikā viņi ir ļoti neparedzami emocijās, ko mums sniedz. Viņi katru dienu liek mums smieties, kaķis vienmēr izdomā visādas pārvietošanās asprātības, piemēram mūsu Hercogam bija spēle lekt pret sienu kā ping-pong bumbiņai, un man viņs vienmēr bija jāķer…

Mīliet kaķus, jo viņi ir mūsu mīlestības vērti!

P.S. Uzklikšķiniet uz bildes, lai varētu apskatīties šīs animācijas lielākā formātā. Šo bildīšu dēļ uzrakstīju rakstu. Kaķu mīļi sapratīs bez vārdiem.

Hercogs

Šis ieraksts tika publicēts Aforismi un dzīves atziņas. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.