Ekskursija uz Urzulei ziepju ražotni


Pirms kāda laika bijām aizbraukuši uz Urzulei, uz ražotni, kur gatavo ziepes, kuras jūs ne vienu reizi vien esat pamanījuši manā mājas lapā. Šoreiz es pati savām acīm redzēju kā tiek gatavotas šīs ziepes. Tas nu gan bija dikti interesanti – redzēt, kā efejas lapas maļ gaļas mašīnā, un kā ar pašdarinātu aparātu no efeju lapām spiež sulu. Visa ražotne bija piesātināta ar spēcīgu zaļu augu smaržu, no turienes izejot, man likās, ka es pati esmu kļuvusi par vienu īstu efejas vīteni – pozitīvā nozīmē – biju kā saplūdusi ar šo dabisko augu aromātu.

Vēl ilgi degunā smaržoja cita Sardīnija, ne tā, kas ir saule un jūra, karstums un liegs vējiņš, bet gan tā, kas ir ar saknēm dziļi jo dziļi zemē. Urzulei ir zona, kas atrodas kalnu augstienē, visapkārt aizas un tumši zaļi kalnu meži. Tā ir ļoti dzīva “mūžzaļa” zona ar bagātīgu faunu un floru! Šī ir zona, kur ziemā var atrast sniedziņu, bet vasarā sausums nenomāc zemi.

Lielākā daļa augu, ko Latvijā audzējam puķu podos (aloja, efeja, salvija, mirte, apelsīnkoks, palma, gumijkoks, citronkoks u.tml.) Sardīnijā stiepjas krietni pāri cilvēka augumam. Tā ir vieta, kur vienkopus mijas saules enerģija ar mitro jūras klimatu, tādējādi radot uz šīs salas mūžīgo ziedēšanu un ekskluzīvu spēku.

Forši, man vienkārši gribējās parādīt jums kā tās ražo Sardīnijā.

Saistītie raksti – Dabīgās ziepes

Šis ieraksts tika publicēts AKTUĀLI SARDĪNIJĀ ar birkām , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

3 Responses to Ekskursija uz Urzulei ziepju ražotni

 1. Laila saka:

  Mēs arī nopirkām vairākas ziepītes, sadāvinājām visiem draugiem kā suvenīru. Ļoti patika. Iesaku. Varbūt tu vari tās pārdot arī tepat Latvijā? Cilvēkiem patiks, jo tās ir ļoti maigas un nemaz nesausina ādu.

  Patīk

  • Olita saka:

   Es neesmu meklējusi izplatītājus šīm ziepītēm, kaut arī ticu, ka tām būtu pircēji arī Latvijā, jo mūsu cilvēki jau sen kā prot novērtēt labas lietas! Ja tev vai kādam, kas lasa ir vēlēšanās iegādāties šīs ziepītes, lai tirgotu savā bodītē – dodiet man ziņu.

   Patīk

 2. Ineta saka:

  Izlasīju Tavu aprakstu par viesošanos ziepju ražotnē un sajutu to smaržu,ko sajuti Tu……atceros Tavu stāstu,kā braucāt pakaļ manām ziepītēm pa serpentīniem!!!:))) Es vēl joprojām lietoju šīs ziepītes un man ļoti patīk! Dažas gan esmu atdāvinājusi,bet visas nespēju,jo gribējās atstāt arī sev!! Un tagad tās man būs vēl vērtīgākas,jo zināšu,kā ziepītes tiek gatavotas!!!

  Patīk

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.