Meditācija plaušu attīrīšanai


Šo meditāciju veic tukšā dūšā. Visu meditācijas laiku acis ir aizvērtas 9/10.

1. Apsēdieties un iekārtojieties vienkāršā jogas pozā. T.i. taisna mugura, atbrīvoti pleci, zods nedaudz uz leju (atceramies, ka sēžot jogas pozā vienmēr ir jābūt sajūtai, ka tevi aiz pakauša kāds viegli velk uz augšu), kājas sakrustotas kā kuram vieglāk, ja vajag, palieciet apakšā stingru spilventiņu. Ceļiem ir jābūt maksimāli tuvu pie zemes. Roku elkoņi taisni. Pirksti Guyan mudrā (īkšķa spilventiņš savienots ar rādītājpirksta spilventiņu) vai ar plaukstām apskauti ceļgali. Ja kādam ir grūtības sēdēt jogas pozā, var sēdēt uz ceļgaliem vai, ja grūti arī tā, tad var apsēsties uz krēsla, ar noteikumu, ka mugura tiek turēta taisna un abas pēdas atbalstītas pret zemi.

2. Lēnām veiciet dziļu ieelpu caur degunu, piepildot plaušas ar gaisu un izvēršot tās uz priekšu. Ar šo ieelpu jūs atveriet arī sirds centru. Aizturiet elpu uz 15 sekundēm. Ja kādam 15 sekundes ir par ilgu, var nomazināt uz 11 vai 7 sekundēm. Centieties cik tik variet paplašināt plaušu kapacitāti, vienlaicīgi ieejot meditatīvā stāvoklī. Neuztraucieties, ja tas izdodas varbūt tikai pēc 5 vai 10 reizēm. Atcerieties, ka Kundalini jogā s visu vadat ar/caur nabas centru.

3. Mugurai paliekot taisnai, caur muti izelpojam no plaušām visu gaisu un paliekam apnea stāvoklī 15 sekundes.

4. Pirmo daļu nobeidz ar 4 īsām ieelpām un izelpām (katru 2 sekundes).

5. Un uzreiz, paliekot šajā pašā pozā, pārejam uz meditācijas otro daļu – 3 minūšu Uguns elpu. Uguns elpas laikā tiek masēti iekšējie orgāni, attīrās asinis, šūnas un gļotainie atlikumi plaušās. Uguns elpu veic koncentrējot visu darbību uz nabas centru. Elpošana ir īsa un strauja (apmēram 2 ieelpas-izelpas sekundē), to pildot nav nekādu paužu vai atelpas brīžu. Ar izelpu no plaušām tiek izspiests gaiss, nabu un vēderu ievelkot uz iekšu. Elpošana notiek caur degunu un nabu (krūšu augšdaļa netiek nodarbināta). Sākumā bieži sāk sāpēc muguras muskuļi, nieres, citam krūšu zona, jo muskulatūra ir atslābusi, un sākot praktizēt Uguns elpu, visi “iemiegušie orgāni” sajūtas traucēti, bet jau pēc 2 nedēļām ķermenis sakārtojas. No sākuma, kamēr apgūst, uguns elpu var taisīt lēnāk.

6. Pirms beidzam šo meditāciju, 2-3 minūtes vēl paliekam jogas pozā, elpojot lēnām, dziļi un mierīgi. 

Šī meditācija palīdz attīrīt un stiprināt plaušas, kas ir mūsu ķermeņa lielākais orgāns un caur kuru mūsos ieplūst gaiss, skābeklis un prāna (dzīvības enerģija). Ja plaušu tilpums sarūk, samazinās sābekļa daudzums, asinis neattīrās labi un tas cilvēku pakļauj lielākam infekciju riskam.

Meditācija uzlabo arī žultspūsļa, liesas, aknu, nieru un aizkunģa dziedzera darbību. Attīra elpošanas ceļus. Mūsdienu stresa situācijas, nemitīgie skrējieni, domas, kas šaustās galvā raķetes ātrumā, tas viss ierobežo optimālu plaušu darbību. Mēs izmantojam ļoti zemu potenciālu, ko sniedz šis unikālais orgāns, tāpēc ir ļoti svarīgi katru dienu veltīt vismaz 15 minūtes plaušu attīrīšanai un stiprināšani.

Caur pareizu elpošanu var atrisināt ļooooooti lielu daudzumu veselības problēmu, praktiski, tas ir pirmais un galvenais ar ko cilvēkam vajadzētu sākt pie jebkuras slimības, jo pareiza elpošana vistiešākajā veidā sistematizē arī dziedzeru un nervu sistēmu.

Mums katram no dzimšanas ir dots X daudzums prānas (dzīvības enerģija), kas ir mūsu rezerve visai dzīvei. Atkarībā no tā, cik līdzsvaroti esam un kā reaģējam stresa situācijās, ir atkarīga arī mūsu prāna.

Izmantotais materiāls PRANA. PRANI. PRANAYAMA. Kundalini jogas Elpošanas tehnikas. // Meditācija 20.02.1978.

Šis ieraksts tika publicēts JOGA. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.