Paradīzes pludmales, kur doties


Jau ilgāku laiku man atkal un atkal gribas padalīties par eiforiskajām sajūtām, ko sniedzCastiadas Sardīnijas kokteilis jūra + saule + klimats + labs ēdiens + labs vīns + dzīve uz šīs salas + cilvēki + laipnā attieksme + sirsnība + sardu viesmīlība. Nespēju beigt baudīt šos fantastiskos mirkļus. Sardīnija ir vieta, kura nekad mani nebeidz pārsteigt, te viena pēc otras atkārtojas situācijas, kurās kaut ko ieraugot vai piedzīvojot es nodomāju – Nu, viss, labāk/skaistāk toč vairs nevar būt! un tā reizi pēc reizes. Daba, jūra, vietas – te ir viss, kas absolūti bez jebkādas piespiešanās dara laimīgu ikvienu cilvēku.

Pirms neilga laiciņa, kopā ar divām latviešu ģimenēm, izbraucu ekskursijā ar burinieku Matilde. Tik ārkārtīgi fantastiska diena, sākot jau no pašiem pirmajiem mirkļiem. Uz burinieka ir daudz dažādu nāciju cilvēku, taču ir sajūta, ka visi esiet vienoti kopīgā piedzīvojumā. Jūra, kas maina savas krāsas ik pa pārdesmit metriem, man aizrauj elpu tā, it kā es to visu redzētu pirmo reizi. Ja tev gribas iemācīties mīlēt visu un jebko bez jebkāda iemesla, tad Sardīnijas jūra noteikti ir tā vieta, kura tev dos šo iespēju!

KaijaLīdzi Buriniekam jau otro gadu atpakaļceļā vienmēr pievienojas viena kaija. Tā ir vesela izrāde! Pārsmējāmies, kā vietām, lielajiem viļņiem šķeļoties un mētājot laivu, kaija cīnījās ar līdzsvara turēšanu. Kā saka kapteinis – šogad viņa izcili tur līdzsvaru, pagājušajā gadā esot līdzi ceļojusi un viesus izklaidējusi desmitiem reižu krizdama un klupdama! Šogad viņas kāju muskulīši ir riktīgi satrenēti! Ja kāds ir lasījis Ričarda Baha grāmatu vai redzējis filmu “Kaija, vārdā Džonatans Livingstons”, skatoties uz šo kaiju sajutīs sirreālas sajūtas. (Iesaku noskatīties šo filmu! Lieliska!)

Pirms dažām dienām biju Poetto pludmalē (Cagliari). Vēl 3-4 nedēļas atpakaļ Poetto likās dīvaini aizsnaudusies, neviens restorāniņš vēl nebija vaļā, nekur nebija iespējas izīrēt pludmales krēslus ar lielajiem saulessargiem. Tagad beidzot te atkal tas viss ir – juhū! Vējainā laikā gulēt smiltīs pie jūras nav diez ko aizraujoši, līdz ar to es no visas sirds Poettoizbaudīju atgriešanos uz pludmales krēsliem! Ja esat Cagliari Poetto pludmalē – brauciet nedaudz tālāk no Piccola Marina, vēl aiz LIDO, gandrīz līdz vecajai poliklīnikai (to atpazīsiet, jo tā ir liela neapdzīvota ēka), tā ir forša vieta, jo atrodas nostāk no cilvēku pūļiem. 1 lettino maksā 6 euro visai dienai, ja gribat ņemt kopā ar saulessargu, tad 11 euro. Taču tas noteikti ir to vērts, jo tur kur ir Stabigliamento Balneare viņi ļoti skatās, lai teritorijā nenāk senegālieši, indieši, pakistānieši un tml., kas diemžēl ir palikuši trakoti nomācoši ar savām lētajām mantām. Kāpēc es par to rakstu? Jo uzņēmēji pēdējos 2 gadus ļoti intensīvi cīnījās ar Cagliari Domi, lai netiek slēgtas visas publiskās vietas Poetto pludmalē. Pagājušā gadā tika izdots likums, ka Poetto pludmalē pilnīgi viss ir jāslēdz, un jānolīdzina līdz ar zemi, atstājot tikai pašu pludmali. Bija satraukti gan uzņēmēji, gan cilvēki, jo tas nozīmēja apstādināt un traumēt īsto Sardīnijas vasaras dzīvi! Itāļi pie jūras pavada visu dienu, no plkst. 9:00 līdz 19:00. Ko darīt ar šāda likuma ieviešanas dzīvē? Notika daudzas garas diskusijas, līdz maija beigās Dome atkāpās no sava principa un ļāva turpināt uzņēmējiem darboties Poetto pludmalē, piedāvājot cilvēkiem lieliskus apstākļus atpūtai pie jūras.

MaklasAizvakar savukārt es atklāju vēl vienu brīnišķīgu vietu netālu no Costa Rei, S. Pietro, Cala Sinzias. MAKLAS ir ekskluzīvas klases ‘Stabigliamento Balneare’ – tā ir Paradīze. Ticiet man – TĀ IR PARADĪZE! Baltas klavieres baltās smiltīs, visapkārt balti dīvāni, kur laiski slaistās šokolādes brīni ķermeņi. Fonā dzidra tirkīza zila jūra. Trūkst vārdu, lai aprakstītu šo skaistumu. Ieejot šajā Paradīzē viss paliek ārpusē, ir tā, ka negribas no turienes iet prom! MAKLAS atrodas Cala Sinzias pludmalē, kas ir viena no retajā vietām, kurā nekad nav liela vēja, jo šī pludmale atrodas nelielā krasta kabatiņā! Šeit viena diena izmaksā 40 euro. Cenā ir iekļauti divi dīvāni, kurus sabīdot kopā ir sajūta, ka dzīvojies laulības gultā un salmu saulessargs! Tepat ir arī restorāns, kur vari pasūtīt kokteili, kas veldzēs tavas slāpes un vari garšīgi paēst. Tieši tur es atklāju vēl vienu fantastisku veidu kā pagatavot Culurgionis ar lielajām garnelēm. Mmmm… MAKLAS ir kā sapnis pie jūras.

Sardīnijas pludmales ir kā nelieli noslēpumiņi, kurus tu atklāj jebkur, kur dodies. Ja pa salu braucat ar auto, simtiem vietās jūs redzēsiet norādes uz pludmalēm. Gluži tāpat kā Latvijā tiek norādītas apdzīvotas vietas, te uz ceļazīmēm tiek norādītas pludmales. Lielākoties auto ir jāatstāj ceļa malā un uz pludmali jādodas kājām. Neslinkojiet – jo, tas ir to vērts! Tieši tāCala Sinzias jūs atklāsiet Sardīnijas burvību! Tikko iedomājos Sardīnijas pludmales pielīdzināt bagātīgam sēņu mežam, kurā sēņotājs ieejot, nekad nezin ko atradīs. Atrast sēnes ir kā azarts, un katra baravika, ko atradi noslēpušos zem smagajiem egļu zariem, vai gailene, kas kā hameleons pielāgojusies zeltītajām koku lapām ik reizi liek tev līksmi iesaukties – Paskaties, ko es atradu! Tāpat ir te – nepārtraukti sirds līksmi gavilē, no tā, ko atklāj – daudz, daudz, skaistu un neaizmirstamu dabas skatu, ko miljoniem gadu garumā, gleznojis Dieva rokas vadīts spalvas kāts.

Šis ieraksts tika publicēts AKTUĀLI SARDĪNIJĀ, ATSAUKSMES PAR SARDĪNIJU ar birkām , , , , , , , , , , , , , , , , . Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.